Na stadionie Enea Stadion miało miejsce spotkanie pomiędzy Lech Poznan oraz Zaglebie Lubin zakończone wynikiem 2-0

W miniony czwartek, 10 lutego br. na Enea Stadionie odbył się zacięty pojedynek piłkarski pomiędzy drużynami Lecha Poznań i Zagłębia Lubin. Spotkanie to było częścią 20. kolejki rozgrywek Ekstraklasy. Mimo starań obu zespołów, Lech Poznań zdołał pokonać Zaglebie Lubin 2-0, ustalając wynik już w pierwszej połowie meczu.

Relacja z meczu Lech Poznań - Zagłębie Lubin

Lech Poznań podejmował na własnym stadionie Zagłębie Lubin w ramach 20. kolejki Ekstraklasy. Emocje sięgały zenitu, gdyż obie drużyny walczyły o cenne punkty. Spotkanie odbyło się na Enea Stadion o godzinie 19:00. Sędzią głównym był Daniel Stefanski z Polski.

Sprawozdanie z meczu:

Rozpoczęcie pojedynku nie mogło być bardziej dynamiczne! Już w 3. minucie F. Szymczak otworzył wynik spotkania, pokonując bramkarza gości po asyście A. Ba Loua. Lech Poznań prowadził 1-0 i narzucił swój styl gry. Zagłębie Lubin próbowało odpowiedzieć, ale obrona gospodarzy była nieugięta.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 na korzyść Lecha Poznań. Gospodarze kontrolowali przebieg meczu, a goście mieli trudności z przełamaniem defensywy rywali. Druga połowa to dalsza dominacja Lecha.

W 72. minucie R. Murawski podwyższył prowadzenie Lecha, zdobywając drugą bramkę po podaniu F. Marchwińskiego. Kibice oszaleli z radości, dopingując swój zespół do końcowego gwizdka.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść gospodarzy. Lech Poznań zasłużenie sięgnął po trzy punkty, prezentując wysoką jakość gry. Zagłębie Lubin musi popracować nad skutecznością, by wyjść z dołka wynikowego.

W trakcie meczu padło wiele żółtych kartek. W drużynie gospodarzy ukarani zostali: Filip Marchwiński (37'), Bartosz Salamon (46'), Filip Szymczak (63'), Elias Andersson (87'). Z kolei w drużynie gości kartki obejrzało dwóch zawodników: Marko Poletanović (52') i Bartosz Kopacz (71').

Nie odnotowano czerwonych kartek na boisku, co świadczy o zaciętości pojedynku, ale także o fair play zawodników obu drużyn.

Lech Poznań po zwycięstwie ma teraz przed sobą trudne starcia z Jagiellonią, Śląskiem Wrocław i Pogonią Szczecin. Z kolei Zagłębie Lubin zmierzy się kolejno z Cracovią Kraków, Puszczą Niepołomice i Koroną Kielce. Kibice obu drużyn z niecierpliwością czekają na kolejne emocje, jakie przyniesie im rywalizacja w Ekstraklasie.