Mecz między ŁKS Łódź i Zaglebie Lubin na stadionie Stadion Miejski LKS Lodz dnia 2023-11-24 17:00: wynik końcowy 0-2

W dniu 24 listopada 2023 roku na Stadionie Miejskim LKS Łódź odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami ŁKS Łódź i Zagłębie Lubin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2 na korzyść gości, którzy objęli prowadzenie już w pierwszej połowie i utrzymali je do końcowego gwizdka.

Mecz pomiędzy ŁKS Łódź a Zaglebie Lubin

W dniu 24 listopada 2023 roku na Stadionie Miejskim ŁKS Łódź odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużyną gospodarzy - ŁKS Łódź a gośćmi - Zaglebie Lubin. Spotkanie to odbyło się w ramach 16. kolejki Ekstraklasy o godzinie 17:00.

Wynik końcowy meczu to 0-2, a wynik do przerwy to 0-1 na korzyść drużyny Zaglebie Lubin.

Relacja z przebiegu meczu

Emocjonujące starcie rozpoczęło się od ataku gospodarzy, którzy starali się narzucić swój styl gry. Jednak to goście, Zaglebie Lubin, jako pierwsi zdołali umiejętnie wykorzystać swoją okazję. W 9. minucie Bartosz Kopacz strzelił gola po asyście Tomasza Pieńko, dając prowadzenie drużynie z Lubina.

Reprezentanci ŁKS Łódź starali się odrabiać straty, lecz do przerwy nie zdołali znaleźć drogi do bramki rywali. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1 na korzyść Zaglebie Lubin.

Po przerwie gospodarze ponownie przystąpili do akcji ofensywnej, jednak to znów drużyna Zaglebie Lubin okazała się skuteczniejsza. W 49. minucie Artur Ławniczak zdobył drugiego gola dla swojego zespołu, ustalając wynik na 0-2.

W dalszej części spotkania obie drużyny otrzymały żółte kartki. Michał Mokrzycki z ŁKS Łódź został ukarany w 37. minucie, zaś Tomasz Makowski i Marko Poletanović z Zaglebie Lubin otrzymali żółte kartki odpowiednio w 40. i 86. minucie meczu.

Ostatecznie, mimo starań obu zespołów, wynik 0-2 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego.

Po tym spotkaniu drużyna ŁKS Łódź będzie musiała zmierzyć się z zespołami Stal Mielec, Legia Warszawa oraz Ruch Chorzów. Natomiast Zaglebie Lubin zmierzy się kolejno z Legią Warszawa, Ruchem Chorzów i Śląskiem Wrocław.