Legia Warszawa - Zaglebie Lubin, wynik spotkania 2-1

Emocjonujące starcie pomiędzy Legią Warszawa a Zagłębiem Lubin zakończyło się triumfem gospodarzy. W sobotnim meczu 34. kolejki Ekstraklasy, rozegranym na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Legioniści pokonali rywali 2-1. Do przerwy warszawska drużyna prowadziła już 2-0, co ustawiło dalszy przebieg spotkania. Zagłębie Lubin próbowało odrobić straty, jednak zdołało zdobyć tylko jedną bramkę, co ostatecznie nie wystarczyło do zdobycia choćby punktu.

Legia Warszawa triumfuje w starciu z Zagłębiem Lubin

Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wypełnił się po brzegi, gdy w sobotnie popołudnie 25 maja 2024 roku, Legia Warszawa podejmowała Zagłębie Lubin w ostatniej, 34. kolejce Ekstraklasy. Sędzia główny, Patryk Gryckiewicz, miał nadzorować to emocjonujące spotkanie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść gospodarzy.

Przebieg meczu

Legia Warszawa od samego początku narzuciła swoje tempo, a kibice nie musieli długo czekać na pierwsze emocje. Już w 6. minucie Marc Gual zdobył bramkę, otwierając wynik meczu po precyzyjnym podaniu od Josué. Ten szybki gol podgrzał atmosferę na stadionie i napędził gospodarzy do dalszych ataków.

W miarę upływu czasu, Zagłębie Lubin próbowało znaleźć swoje rytmy, ale solidna defensywa Legii skutecznie tłumiła ich próby. W 37. minucie Dawid Kurminowski z Zagłębia otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, co jeszcze bardziej utrudniło sytuację drużyny gości.

Tuż przed przerwą, w 40. minucie, Marc Gual ponownie wpisał się na listę strzelców, podwyższając wynik na 2-0 po kolejnej asyście Josué. Podwójny cios Guala tuż przed przerwą był demoralizujący dla Zagłębia, które schodziło do szatni z dwubramkową stratą.

Po przerwie Zagłębie Lubin wróciło na boisko z nową energią i zdeterminowane, aby zmienić losy meczu. W 71. minucie Tomasz Makowski został ukarany żółtą kartką za faul, co nie poprawiło ich sytuacji na boisku. Jednakże w 76. minucie Zagłębie w końcu złapało wiatr w żagle – Michał Mróz strzelił gola, zmniejszając przewagę Legii do jednej bramki.

Legia Warszawa odpowiedziała na ten cios, starając się utrzymać przewagę. W 81. minucie Artur Jędrzejczyk otrzymał żółtą kartkę za faul, co chwilowo wytrąciło drużynę z równowagi. Dwie minuty później, w 82. minucie, Filip Kocaba z Zagłębia również został ukarany żółtą kartką, po czym w 84. minucie Josué otrzymał swoją żółtą kartkę.

Do końca meczu żadna z drużyn nie zdołała zmienić wyniku. Legia Warszawa skutecznie broniła swojego prowadzenia, a końcowy gwizdek sędziego Gryckiewicza oznajmił triumf gospodarzy 2-1.

Zwycięstwo Legii Warszawa nad Zagłębiem Lubin było zasłużone, a bohaterem meczu bez wątpienia został Marc Gual, który strzelił oba gole dla swojej drużyny. Atmosfera na stadionie była elektryzująca, a kibice Legii mogli świętować kolejny triumf swojej drużyny. Zagłębie, mimo walecznej postawy, musiało uznać wyższość przeciwnika.